Privātā klīnika Jūrmalā
Par rezultātu mēs atbildām
Mūsu tālruņi:
+371 29 524 529, +371 29 116 065
Rakstiet mums

10 gliemežvāki pret depresiju

Kā jau stāstīju, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri cieš no depresijas un stresa, mēs viņiem mācām izpratni. Tam nolūkam mēs izmantojam lielu daudzumu vingrinājumu, no kuriem vienu esam izdomājuši paši. Tas saucas “10 gliemežvāki”. Pirmajā acu uzmetienā liekas vienkāršs un pat smieklīgs, taču palīdz apzinīgi paraudzīties uz apkārtējo pasauli un pa īstam uzlabo depresīvo garastāvokli.

Mēs pacientiem piedāvājam aiziet uz liedagu un tur atrast 10 gliemežvākus. Svarīgi, lai gliemežvāki būtu dažādi. Tālāk seko vingrinājuma izvešanas instrukcija:

“Paņemiet savus savāktos gliemežvākus un uzmanīgi tos aplūkojiet. Stādieties priekšā, ka nekad neesat redzējuši neko līdzīgu. It kā tie būtu nezināmi priekšmeti no citas planētas. Pacentieties ievērot vismazākās detaļas. Ar ko tie viens no otra atšķiras? Pievērsiet uzmanību krāsai un virsmas negludumiem. Uzmanīgi aplūkojiet katru gliemežvāku vismaz minūti. Tai paša laikā, neatraujoties no gliemežvāku pētīšanas, ieklausieties jūras šalkoņā. Tagad pamēģiniet katru gliemežvāku no visām pusēm aptaustīt. Pamēģiniet apvienot visus trīs uztveres veidu – redzi, dzirdi un tausti. Tas būs sarežģīti, bet centieties to paveikt ideāli. Vienkārši atgriezieties pie tās sajūtas, kas jau sāka kļūt vājāka. Ja rodas blakus domas, ļaujiet tām iziet Jums cauri, necīnieties ar tām un pie tām neapstājieties”.

Veicot šo vingrinājumu iesākumā kopā ar psihoterapeitu, pēc tam patstāvīgi 15-20 minūtes katru dienu, jūs pakāpeniski iemācīsieties atslēgt bezgalīgās depresīvās domas par savu nepilnvērtību vai nepadarītiem darbiem, kā arī apzināties apkārtējo realitāti.

Dotais vingrinājums ir tikai daļa no mūsu depresijas terapijas. Tādēļ līdzās visam pārējam 10 gliemežvāki nozīmē 10 iemaņas un prasmes, kuras apgūst mūsu pacienti pēc programmas realizēšanas.