Privātā klīnika Jūrmalā
Par rezultātu mēs atbildām
Mūsu tālruņi:
+371 29 524 529, +371 29 116 065
Rakstiet mums

Mūsu palīdzības metodes pie depresijas

Viena no centrālajām depresijas terapijas metodēm, kuru mēs izmantojam savā klīnikā, ir MBCT – kognitīvā terapija, kas balstās uz apzinīgumu.

Pacienti, kuri cieš no depresijas, lielāko daļu laika pavada, iegremdējušies drūmās domās par sevi, savām perspektīvām un savu pagātni. Domas bez gala un malas parasti iet pa loku – “Kāpēc tas ar mani notiek?”, “Esmu vājš cilvēks”, “Depresija nekad nebeigsies”, “Es nevienam neesmu vajadzīga”. Gremdēšanās šajās domās aizvien vairāk pasliktina garastāvokli un darbības produktivitāti, līdz ar to izsaucot vēl vairāk negatīvu domu.

Lai izrautos no šīs apburtā loka, tika izstrādāta apzināšanās metodika. Šī metode ir noderīga ne tikai pie depresijas, bet arī pie baiļu sajūtas un hroniskā stresa.

Apzināšanās galvenā ideja – iemācīties dzīvot šeit un tagad, ievērojot to, kas notiek mums apkārt, un nevērtējot to kā sliktu vai labu. Lai to saprastu konkrētā piemērā, iedomājieties, ka Jūs esat nokļuvuši pilnīgi svešā eksotiskā valstī. Jūs skatāties apkārt, sajūtat jaunas smaržas, klausāties neparastas skaņas. Viss apkārt Jums liekas jauns un interesants. Jūs APZINĀTIES to, kas notiek Jums apkārt. Apzināšanās tehnika palīdz sajust ko līdzīgu parastajā dzīvē. Šajā stāvoklī Jūs atrodaties šeit un tagad, nekaļot nekādus plānus, sevi nelamājot, nepārdzīvojot depresīvas domas.

Uz apzināšanos balstītā depresijas terapija piedāvā daudzas tehnikas, kas ļauj atgriezt sevi stāvoklī šeit un tagad un māca neizvērtēt savu attieksmi pret pārdzīvojumiem.

Daudzie pētījumi pierādījuši, ka pacienti ar depresiju, baiļu sajūtu un bipolārajiem traucējumiem gūst ievērojamu labumu no apzināšanās tehniku apgūšanas. Uzlabojumus var novērot ne tikai psiholoģiskajā, bet arī bioloģiskajā līmenī. Datortomogrāfijas pētījumi parāda, ka depresīvajiem pacientiem, kuri izgājuši doto terapijas kursu, novērojamas būtiskas izmaiņas galvas smadzenēs, izmainās reaģēšanas ātrums un intensitāte uz stresu.

Mūsu klīnikā radīti visi apstākļi apzināšanās attīstīšanai. Apzināšanās nodarbības notiek pamatā jūras krastā, kur līdzās tradicionālajām apzināšanās praksēm mēs pielietojam pašu izstrādātos speciālos vingrinājumus “10 gliemežvāki”.

Apzināšanās terapijas iekļaušana terapijas programmā palīdzēja daudziem mūsu depresīvajiem pacientiem un cilvēkiem, kas atrodas hroniskā stresa stāvoklī. Atbrauciet un arī Jūs pārliecināsities, ka tas darbojas!