Privātā klīnika Jūrmalā
Par rezultātu mēs atbildām
Mūsu tālruņi:
+371 29 524 529, +371 29 116 065
Rakstiet mums

Terapijas programma obsesīvi kompulsīviem traucējumiem

Dēļ nepareizas diagnozes un ārstēšanas OKP bieži kļūst par hronisku slimību. Krievijā šādi pacienti saņem šizofrēnijas diagnozi un tiek ārstēti ar neiroleptiķiem. Patiesībā OKP terapijas zelta standarts ir kognitīvi biheviorālā terapija un antidepresantu lietošana.

Pacientiem ar dažādu veidu uzmācīgām idejām terapijas kurss atšķiras. Piemēram, pacientiem ar kontrasta uzmācību psihoterapija vairāk orientēta uz nepareizu domāšanu un nepareizu notikumu interpretāciju.

Pacientiem ar uzmācīgu ideju mazgāt rokas terapija balstās uz ekspozīcijas metodi. Ekspozīcijas metode ir psihoterapijas metode, kurā pacients pēc norunas ar terapeitu pakāpeniski vai uzreiz sastopas ar viņu biedējošu situāciju, lai pārliecinātos, ka nekas šausmīgs nenotiek.

Piemēram, OKP pacients, kurš mazgā rokas, lai neinficētos ar mikrobiem, saņem norādījumu rokas nemazgāt, un tādā veidā pārliecinās, ka viņš neinficēsies, bet trauksmes sajūta pēc kāda laika pāriet. Šai metodei vajadzīgas augstas psihoterapeita prasmes un iemaņas. Daudzos gadījumos to iesaka izvest stacionārā.

Bez ekspozīcijas liela loma ir arī darbam ar nepareizu domāšanu, spējām izteikt savas sajūtas un citiem pacienta dzīves aspektiem.
OKP terapijas programma tiek piemeklēta individuāli atkarībā no OKP veida un smaguma, parasti 7-21 dienu garumā. Pēc tam pacients saņem atbalstošu psihoterapiju Skaipā.